Hello, I’m Erdem.  I am here as the owner of all the photos on this website you visited and the author of the PHOTOBLOG which is placed into this web site.

I decided to prepare these contents in order to be more sharing about two excellent works that I have been doing for years.  Our subject: Taking stage photos and traveling.  Here, I will tell you the journey behind the stage performances whose dynamics I am a partner in, with photographs. 

I graduated from Marmara University, Faculty of Fine Arts, Department of Photography.  I have been working professionally on concert and stage photography for more than 10 years.  

I aim to reflect the feeling of “moment” and the need to be original, which I have developed thanks to street photography, which has always been my ideal and I can never give up, in my stage photographs. By the way, I continue to work as Training and Marketing Communications Manager at Nikon Turkey.

Merhaba ben Erdem. Bu web sitesinde ziyaret ettiğiniz tüm fotoğrafların sahibi ve bu web sitesinde yer alan FOTOBLOG’un yazarı olarak buradayım.

Yıllardır yapmakta olduğum iki mükemmel işi daha çok paylaşmak adına bu içerikleri hazırlamaya karar verdim. Konumuz: Sahne fotoğrafları çekmek ve seyahat etmek. Burada dinamiklerine ortak olduğum sahne performanslarının arkasındaki yolculuğu fotoğraflarla anlatacağım.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü mezunuyum. 10 yılı aşkın süredir profesyonel olarak konser ve sahne fotoğrafçılığı üzerine çalışıyorum.

Her zaman idealim olan ve asla vazgeçemeyeceğim sokak fotoğrafçılığı sayesinde geliştirdiğim “an” duygusunu ve özgün olma ihtiyacını sahne fotoğraflarıma yansıtmayı hedefliyorum. Bu arada Nikon Türkiye’de Eğitim ve Pazarlama İletişimi Müdürü olarak görevime devam etmekteyim.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart